Strona główna
Oferta
Cennik
Galeria
Centrum wiedzy
Kontakt

Montaż mebli kuchennych, podłóg i drzwi - Wrocław i okolice

 

Parkiety gotowe i parkiety warstwowe lakierowane można układać w ciekawe wzory tworząc piękne dla oka wykończenie ... więcej >
Za przykład zostały wzięte drzwi firmy Mar-Tom Sp. z o.o. przeznaczone jako drzwi zewnętrzna do budynków or... więcej >
galeria zdjęć

Rodzaje mocowań posadzek parkietowych - klejenie, pływające, przybijane.

Mocowanie posadzek parkietowych.

 

Układanie posadzek parkietowych może odbywać się w różnych technologiach. Najbardziej znaną i najczęściej stosowaną technologią są:

- Posadzki pływające,

- Posadzki mocowane gwoździami,

- Posadzki mocowane klejem.

 

Posadzki pływające.

Obecnie najczęściej stosowaną techniką stosowaną w większości podłóg gotowych są posadzki pływające. Stosują ją obecnie wszyscy krajowi producenci desek warstwowych.

Posadzka położona z elementów fabrycznie wykończonych na pióro i wpust stanowi wielko rozmiarową płytę która ułożona na warstwach izolacji o niewielkiej ściśliwości stanowi osobną nie związaną z podkładem powierzchnię. Producenci zaczęli ponad to stosować specjalnego kształtu pióra i wpusty; umożliwiające składanie dużych powierzchni bez metod klejenia.

rodzaje zamków podłogi pływającej Tarkett

system zamków firmy Tarkett

 

Posadzki mocowane gwoździami.

Mocowanie elementów za pomocą gwoździ jest techniką najstarszą, wywodzi się ona z samych początków wykonywania podłóg drewnianych. Podłogi mocowane na gwoździe są podłogami wykazującymi dużą elastyczność (komfort przy chodzeniu), Niewątpliwą zaś wadą jest jej częste skrzypienie.

Najczęściej do przybijania elementów posadzki stosuje się gwoździe druciaki które pod kątem około 35 stopni wbija się w pióro mocując do posadzki lub elementów legarów leżących pod podłogą. Główka gwoździa musi być zagłębiona w materiał umożliwiając wciśnięcie wypusty we wpust deszczułki. Przy dłuższych długościach elementy powinny być przybijane co 40 cm, deski na każdym legarze. Technika coraz częściej stosowana w Polsce ze względu na powszedniejącą technologię budowy domów z drewna.

mocowanie gwożdziami

Posadzki mocowane klejem.

Najbardziej popularna technika. Niewątpliwa zaleta tej spoiny polega na niewielkiej elastyczności ale dużej wytrzymałości na ścinanie i przeciwdziałanie skutkom pęcznienia i skurczu drewna na skutek zmian wilgotnościowych powietrza występujących w ciągu roku.

Kleje w zależności od technologii można rozróżnić na : dyspersyjne, żywiczne, reaktywne.

W zależności od gatunków drewna, jego długości, wpływu wilgotności na jego pracę należy dobrać odpowiedni rodzaj kleju. Podział kleju do parkietu ze względu na jego zachowanie i budowę chemiczną.

 

klejenie parkietu

 

(Korzystano z książek Zbigniewa Wolskiego)

 


WRÓĆ DO SPISU TREŚCI CENTRUM WIEDZY

centrum montażu wrocław

Usługi montażu mebli, szaf, układania podłóg drewnianych pływająco, klejenia parkietów, montażu drzwi wewnętrznych i zewnętrznych  we Wrocławiu, Trzebnicy, Oławie, Kątach wrocławskich, Obornikach śląskich


e-mail: biuro@centrum-montazu.pl

 

Strona głównaOfertaCennikGaleriaCentrum wiedzyMapa stronyKontakt