Strona główna
Oferta
Cennik
Galeria
Centrum wiedzy
Kontakt

Montaż mebli kuchennych, podłóg i drzwi - Wrocław i okolice

 

W związku z bardzo częstymi pytaniami klientów na temat właściwego doboru podkładów tłumiących zami... więcej >
System do zabudowy płytami z karton gipsu. Wykonany z profili aluminiowych. System należy montować i projektow... więcej >
galeria zdjęć

Montaż gotowych desek podłogowych firmy Barlinek,

Deskę tego producenta wg jego zapewnień można instalować w pomieszczeniach 8m x 20 m. Długość 20 m może być tylko wymiarem wzdłuż Deski Barlineckiej. W momencie montażu gotowej deski w pomieszczeniach większych, należy zastosować dylatację pośrednią. Należy również pamiętać o stosowaniu dylatacji w innych pomieszczeniach niż kształ kwadratowy i prostokątny.

Deska może być montowana w systemie klejonym i pływającym. Przy montażu w systemie klejonym należy pamiętać by kleić ją klejami poliuretanowymi lub syntetycznymi z zastosowaniem odpowiedniej pacy do klejów.

Rozstawy pac do klejów

Ja z praktyki montażu zalecam wyłącznie kleje poliuretanowe jedno lub dwuskładnikowe. Wybór kleju zależy od praktyki osoby wykańczającej pomieszczenie.

Więcej o klejach do parkietów

W tym artykule skupimy się na pokazaniu techniki montażu w wersji deski wielowarstwowej pływającej.

Potrzebne materiały:

- deska barlinecka w ilościach od 5 do 20 % więcej od ilości metrów w pomieszczeniu (zależnie od ilości ścian, słupów, dylatowania, wykuszów, stylu kładzenia)

- podkład pod deskę (ekopłyta, podkład Arbitona, gąbka, pianomat różnych wysokości do wyboru)

- kliny dylatacyjne,

- dobijak z miękkiego drewna,

łapka do dobijania ostatnich rzędów,

- miara, nożyk, wyżynarka, młotek, otwornice itp.

Zaczynamy montaż od pewności że w danym pomieszczeniu wilgotność posadzki mieści się w zakresie norm dotyczących danego podłoża, oraz nierówność podłoża na 2 metrach długości nie przekracza 2 mm.

Przypominam maksymalną wilgotność podłoża dla posadzek z:

  • - betonu 2% CM,
  • - drewna 8%,
  • - anhydrytu 0,5% CM.
  • o skutku położenia na wilgotne podłoże i pracy drewna w zależności od wilgotności w pomieszczeniu przeczytacie Państwo w artykule o równowadze higroskopijnej drewna

Na posadzkach z anhydrytu i betonu rozkładamy folię paroizolacyjną w celu odseparowania resztek wilgoci z posadzki. Jeśli folia nie przykrywa całości posadzki należy montować ją jedna na drugą z 10 cm założeniem. Polecam skleić by się nie przesuwała.

Teraz należy zaplanować kierunek położenia, popatrzeć gdzie będą przebiegać łączenia desek, zaplanować miejsca dylatowania, miejsca ewentualnych słupów i ścianek w pomieszczeniu. Osoba doświadczona spędzi kilka minut przeliczając wszystko i optymalizując sobie późniejszy montaż i uniknięcie problemów.

Po rozplanowaniu i rozmierzeniu docinamy pierwszy rząd deski wg naszej wizji i klinujemy. Teraz wycinamy następny rząd desek pamiętając o wzajemnym przesunięciu desek minimum 30 cm i zachowaniu dylatacji obwodowych minimum 10 mm. Klinujemy pierwszą deskę, wkładamy drugą tak aby można było zamknąć szybko zamek krótkiej  dobijając wzdłuż długiej krawędzi następną.i tak po kolei. Ostatnią w rzędzie od ściany dobijamy przyrządem do zamykania.Wracamy na lewą stronę pomieszczenia i zaczynamy od nowa. Pamiętamy że łączenia na krótkim boku muszą być minimum 30 cm od siebie. Tniemy następną i tak do końca. W ostatnim rzędzie należy pamiętać o zachowaniu dylatacji przy ścianie minimum 10 mm. Jeśli wcześniej mamy przepusty na rury, wywietrzniki itp należy pamiętać o dylatacji 10 mm dookoła. Po tych etapach obcinamy wystającą folię. Zakładamy listwy i wprowadzamy meble. Możemy użytkować nasze pomieszczenie.

W momencie gdy Państwo decydujecie się jednak na profesionalny montaż zapraszam do kontaktu z nami w celu ustalenia terminów.

Nasz numer telefonu wraz z formularzem kontaktowym znajdziecie Państwo tutaj.

 

 

 

 

 

centrum montażu wrocław

Usługi montażu mebli, szaf, układania podłóg drewnianych pływająco, klejenia parkietów, montażu drzwi wewnętrznych i zewnętrznych  we Wrocławiu, Trzebnicy, Oławie, Kątach wrocławskich, Obornikach śląskich


e-mail: biuro@centrum-montazu.pl

 

Strona głównaOfertaCennikGaleriaCentrum wiedzyMapa stronyKontakt